Spirála

Spirála je prastarý tvarový zářič (biogenerátor), používaný kulturami po celém světě (tvar spirály hraje důležitou roli v magii, náboženství i astrologii), nejčastěji je však spojována s kulturou keltskou. Symbolizuje cestu z vnitřního světa do vyšších duševních úrovní. Spirála představuje růst, vývoj a rozšíření. Spirála má velmi silné harmonizující a zklidňující účinky, používá se jako prostředek k léčení, doplňování či usměrňování energie, pro odstraňování škodlivých záření, ale také pro úpravu energie potravin nebo vody. Z fyzikálního hlediska je spirála vysokofrekvenční směrová anténa, jejíž energie (stejně jako například energie elektrická) není viditelná pouhým okem, ale její faktické působení je měřitelné.

Zajímavé je sledovat působení spirály umístěné pod květináč s rostlinami. Po několika dnech či týdnech je efekt již zjevný. Podstatnou roli ve funkci spirály je směr, kam se odvíjí. Pokud se spirála stáčí od středu doleva (pokud se směrem od středu odvíjí proti směru hodinových ručiček), pak energii ubírá, pravotočivá zase přidává. Abychom mohli co nejlépe využít působení spirály pro náš účel, je dobré dát si pozor, zda je otočena správně. Platí pravidlo, že směr spirály viditelný zvnějšku platí pro vnějšek, ale pro podložku, na které leží, platí pravý opak. Pokud se díváme na spirálu z vnějšku a je pravotočivá, pak, pokud si ji pověsíme na krk ("díváme" se tedy zvnitřku), je levotočivá a její působení na sobě poznáme v podobě úbytku energie. Na sklenici s vodou, kterou bychom na tuto spirálu postavili, však bude mít efekt opačný, neboť vůči sklenici zůstane pravotočivá. Keltská spirála se používá především k uzdravování a posilování a harmonizace našeho fyzického těla, na naši psychiku působí především v oblasti psychických obtíží, neuróz a depresí.

Máme pro Vás jeden zajímavý tip: vložíte -li před spaním pod polštář spirálu levotočivou stranou vzhůru (směrem k Vám), pak se můžete těšit na kvalitní spánek. Pokud ji použijete opačně, můžete si v klidu až do rána číst, neboť spirála pod polštářem vás bude nabíjet energií a Vy neusnete. Tímto způsobem lze působení spirály využít téměř na cokoliv.

Pokud si lámete hlavu s otázkou, co si počít, když se Vám přívěsek se spirálou (který nosíte na krku) různě otáčí a mění tím svoji orientaci, pak vězte, že můžete být naprosto v klidu. Navzdory všem zvěstem, které kolují na internetu, že tak můžete vážně poškodit své zdraví, věřte hlavně své vlastní intuici. Pověste si spirálu na krk tak, jak budete chtít, spirála se Vám bude otáčet přesně tak, jak budete v danou chvíli potřebovat (není třeba hlídat, zda je otočena "správně"). Spirála se sama otočí tak, jak to bude v dané chvíli nejvhodnější. Bude - li to potřeba, bude energii dodávat, bude - li to třeba, bude odebírat to špatné a rozptylovat to do okolí.

Spirála je velmi silný zářič, proto, pokud Vám působení spirály nebude příjemné, zřejmě její pomoc zrovna nepotřebujete, a v tento okamžik ji raději odložte. Až ji budete opravdu potřebovat, jistě si vzpomenete, kam jste ji odložili...