Sokolí oko

Sokolí oko - vidět a chápat

Sokolí oko, charakteristické vláknitou strukturou, která způsobuje, že při určitém náklonu kamene vydává překrásný lesk, je pojmenováno podle svého vzhledu, připomínajícího duhovku oka. Tento nádherný polodrahokam má modrozelenou, či modrošedou barvu, s nazelenalými či nažloutlými žilkami (vlákny).
Sokolí oko má zvláštní schopnost - umožňuje a posiluje schopnosti vhledu, nadhledu, jasného vidění, jasnozření a vizí. Tento kámen je přiřazen čakře třetího oka. Můžeme vidět věci s nadhledem, i takové, jako jsou na první pohled zřejmé, nicméně, nezůstane nám skryto ani to, co se skrývá za zřejmým (tedy hlubší vhled do pravé povahy věci).
Sokolí oko umožňuje vidět sebe sama v ostrém a nepřikrášleném světle, takže jsou nám zřejmé všechny negativní i pozitivní aspekty naší osobnosti. Díky tomuto jasnému pohledu můžeme snáze odhalit prvotní příčiny našeho stále se opakujícího jednání, které nám neslouží, prokopat se ke kořenům starých a nefunkčních programů (položte kámen na oblast třetího oka), a vědomě je změnit. Jakmile člověk pozná sám sebe a vybuduje si novou identitu na základě svých potřeb a představ, stane se více sebevědomým, což se pozitivně odrazí ve všech sférách jeho života.

Sokolí oko a tolerance

Vzhledem k tomu, že jsme schopni vidět v ostrém světle sami sebe, jsme schopni vidět takto i druhé, a mít s nimi více trpělivosti, více je chápat, být k nim tolerantnější. Ruku v ruce s tím jde pochopení, že za všemi problémy stojí vždy člověk sám, že pouze on a nikdo jiný je zodpovědný za svůj vlastní vnitřní stav. Jakmile tuto zodpovědnost za sama sebe člověk přijme, přestane obviňovat druhé ze svých problémů či negativních pocitů. Všechny příčiny jsou vždy v nás. A jen my sami s nimi můžeme něco udělat. Sokolí oko nám zkrátka ukazuje, jak se věci mají, a my pochopíme, že není zapotřebí věci ještě více komplikovat svým nepochopením a odmítáním toho, co je. Tímto se stáváme tolerantními a nekomplikovanými, což velmi pomáhá v rámci mezilidských vztahů.

Zajímavost

Říká se, že krystal sokolího oka položený v bytě do rohu hojnosti, přitáhne svému majiteli bohatství a hojnost všeho.

Sokolí oko a léčení

  • sokolí oko nám umožňuje vidět vnitřním zrakem i problémy uvnitř těla, cítit proudění či zablokování toku energií
  • má velice blahodárný vliv na zrak, na čakru třetího oka
  • jeho vibrace mírní bolesti hlavy a migrény
  • tiší astmatické projevy
  • pomáhá i při léčbě plicních chorob
  • upravuje hormonální systém
  • celkově uklidňuje

Sokolí oko a čištění

Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme na denním světle, nikoliv na přímém slunci.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.