Sodalit

Sodalit - spojení ducha a hmoty

Sodalit je velice účinný duchovní kámen, přiřazený čakře třetího oka. Vibrace sodalitu je vynikajícím pomocníkem pro všechny, kdo žijí ve svých představách a snech, staví vzdušné zámky a zapomínají, že se v nich nedá žít.

Vibrace sodalitu jsou nejsilnější ze všech modrých duchovních kamenů, spojují logiku s intuicí a otevírají bránu vnímavosti ducha dokořán, neboť přináší informace z Vyšší mysli až dolů na tělesnou úroveň. Tento nádherný modrý polodrahokam podněcuje svého majitele k cestě za pravdou a ideály, které jej nutí zůstat věrný sám sobě a všemu, v co věří. Vibrace sodalitu posilují naši schopnost myslet do hloubky, přivádí našeho ducha k podstatným věcem a zprostředkuje poznání, že i ve hmotě působí síla ducha. Díky tomu přizpůsobíme realitě své představy a fantazie tak, aby bylo možné je realizovat v našem každodenním životě, s jeho pomocí se lépe koncentrujeme.

Přecitlivělým lidem sodalit dodává větší vyrovnanost, potlačuje návaly paniky a strachu, dodává odvahu, vhodný je i pro jedince, kteří se nedokáží ubránit pocitům, že jsou obklopeni nebezpečím.

Sodalit je kamenem, který vynáší na světlo stinné vlastnosti člověka a umožňuje, aby je člověk bez posuzování přijal, odhaluje kořeny obav, fóbií, pocitů viny a svazujícího jednání, které člověku brání stát se tím, kým doopravdy je. Zvyšuje sebevědomí, pomáhá přijímat sama sebe a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. Uvolňuje zablokované pocity. Posiluje skromnost a spokojenost.

Sodalit a léčení

  • sodalit udržuje rovnováhu metabolismu
  • čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány
  • napravuje poškození způsobená ozářením a nespavostí
  • sráží horečku, snižuje krevní tlak a napomáhá vstřebávání tekutin v těle
  • léčí potíže v oblasti krku
  • pomáhá detoxikovat tělo

Čištění a nabíjení sodalitu

Sodalit je potřeba zvláště pečlivě čistit pod tekoucí vlažnou vodou nebo přes noc v panenské půdě. Nabíjíme na drúze křišťálu alespoň hodinu na přímém slunci. Křišťál není podmínkou.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.