Serpentin

Kámen serpentin: Minulost - současnost - budoucnost

Serpentin, známý též pod názvem "hadí kámen", je zvláštní kámen zelené barvy, rezonující v úrovni srdeční čakry. Tento poměrně nenápadný kámen je vynikajícím pomocníkem při meditacích, neboť tiší mysl, zklidňuje, uvolňuje a uzemňuje tělo, přičemž zároveň otevírá srdeční i korunní čakru.

Serpentin se také výtečně hodí ke zkoumání minulých životů (regresím), jelikož umožňuje nalézt vhledy do minulosti, současnosti i budoucnosti a zároveň pochopit souvislosti mezi nimi. Serpentin nám umožňuje nalézt prostřednictvím vhledů do minulosti (minulých životů) sebe sama, svou cestu napříč životy, pochopit všechny souvislosti, své úkoly i životní poslání.

Serpentin napomáhá správnému chápání všech souvislostí, jejich syntézu a analýzu, navíc nastoluje atmosféru, která dovoluje nalézat nová řešení. Tento kámen disponuje něžnými energiemi, které konejší člověka, hladí jeho duši a povzbuzují jeho srdce.

Tento kámen se také používá pro napojení se na duchovní průvodce z andělských říší.

Serpentin a síla srdce

Vzhledem k tomu, že serpentin neustále otevírá a harmonizuje energie v srdeční čakře (a to v každém okamžiku, ve kterém se nachází v blízkosti majitele), člověk je neustále schopen vnímat vše (tedy i sebe sama) s pochopením a soucitem. Člověk se stává otevřenějším, upřímnějším, láskyplnějším a radostnějším, neboť si uvědomuje, že příčinou všeho utrpení jsou programy lidské mysli, a že ve své podstatě je všechno jednou velkou iluzí. Při tomto poznání se člověku velmi uleví, chápe, že zdánlivá neodkladnost a důležitost věcí je velmi relativní.

Začne chápat duchovní podstatu sebe samého i ostatních lidí, napojí se na moudrost svého srdce a začne cítit, žít a konat skrze něj. Je jasné, že se díky takovému přístupu zlepší všechny sféry života člověka. Díky pochopení sebe samého a vyléčenému a otevřenému srdci je člověk otevřen dobru a lásce, je připraven na to nejlepší, a tak na základě zákona přitažlivosti přitahuje i podobně naladěné lidi a situace. Do života takového člověka vstupuje láska, nejmocnější síla v celém Univerzu. Láska mění člověka, dává mu nadlidskou sílu. Má vždy první a poslední slovo, ať už si o tom myslíme, co chceme. Serpentin působí velmi rychle, již po pár minutách nošení lze pocítit jeho působení v oblasti srdeční čakry.

Serpentin zabraňuje stresům, strachům a obavám, je to kámen odvahy, která dříme v našem srdci. Je to obrovská vnitřní síla - odvaha překonávající všechna omezení, kterých se naše mysl drží. Pokud člověk rozvíjí svou srdeční čakru, dříve či později nalezne i svého vnitřního léčitele - tedy schopnost sebe léčení, pochopí duchovní příčinu svých fyzických obtíží a způsoby, jak se může sám vyléčit.

Serpentin: Účinky

  • serpentin je velmi silně detoxikující kámen (působí ve všech rovinách - duševní, psychické i fyzické)
  • spouští sebe léčící schopnost organismu
  • odbourává veškeré jedy z těla
  • pomáhá proti stresu, úzkostem, strachu
  • pomáhá proti únavě, pomáhá v sobě nalézt neutuchající zdroj energie a dostatek sil
  • serpentin se hodně používá při bolestech všeho druhu (obzvláště účinný je při menstruačních bolestech či migrénách), křečích a slabostech
  • dává do rovnováhy hormonální systém
  • vyrovnává poruchy srdečního rytmu
  • je taktéž výborný na kožní problémy (akné, ekzémy, apod.)

Serpentin: Jak s ním pracovat, čištění a nabíjení kamene

Při prvním kontaktu je třeba zbavit kámen cizích energií, které pohltil na cestě k vám (těžba, zpracování, transport, expedice….). Vezměte jej a omývejte několik minut pod proudem vlažné vody, pak jej vystavte na pár minut na slunce. Poté si jej položte na nahou kůži - na místo, kde je cítit vaše srdce. Ponechejte jej tam alespoň půl hodiny. Pokud u sebe kámen budete nosit denně, nebude trvat dlouho a pocítíte změny jak v psychice, tak v těle, a nakonec i ve svém životě.

Čas od času (nejlépe 1 x týdně) mu dopřejte vyčištění a nabití na slunci. Můžete jej nechat odpočinout na drúze křišťálu nebo na křišťálové placičce.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.