Serafinit

Serafinit je temně zelený kámen s bílými vlákny slídy, které tvoří zajímavé struktury podobné peříčkům. Stříbrné světlo, které se od nich odráží, působí velmi étericky. Připomíná záři křídel nejvyšších andělů - Serafů, kteří podle Starého Zákona stáli nejblíže k Bohu a svými křídly odráželi Boží světlo a Lásku. Tento vzácný kámen, jehož jediné naleziště je na Sibiři, u jezera Bajkal, je drahokamovou odrůdou minerálu klinochloru. 

Serafinit - andělský kámen

Serafinitu se přezdívá "andělský kámen". Traduje se, že napomáhá spojení s andělskou říší, s těmi nejvyššími sférami, s Duchovním světem, kde panuje Boží Láska a Milost. Vibrace serafinitu otevírají a léčí srdeční čakru, která je centrem lásky člověka. Serafinit má silné zklidňující účinky na mysl, tělo i ducha. Přivádí do klidu, harmonie a míru, smíření. Pomáhá napojit se na Duchovní svět skrze své nitro. Skrze srdce. Pomáhá zjemnit vnímání natolik, že jsme schopni tento svět vnímat svým nejjemnějším citem. 

Serafinit - kámen smíření

Tento zajímavý kámen je skutečným kamenem klidu a smíření. Smíření se sebou samým, svým osudem, svými přednostmi i nedostatky. Pomáhá nalézt patřičný nadhled a pochopení své momentální životní situace z pohledu Duše.

Pomáhá všem, kdo jsou znaveni, kdo se cítí přetíženi, zahnáni do kouta okolnostmi, lidmi nebo čímkoliv. Pomáhá všem, kdo si naložili příliš mnoho, kdo zapomněli, jak se radovat, jak žít lehce, bez zábran, studu a pocitů viny. Serafinit připomíná Světlo naděje, míru a duchovní Lásky, na které tento svět konzumu naprosto zapomněl. To neznamená, že neexistuje. Naopak. Ono existuje Věčně. 

Serafinit a léčení - z litoterapie

  • srdce, kterého se dotkl Anděl, obnovuje svou funkci vyzařovat Lásku. Nejen, že se uzdravuje samo, uzdravuje jakoukoliv nerovnováhu, kdekoliv se nachází
  • vibrace serafinitu pomáhají uvolnit nervové a svalové napětí
  • serafinit napomáhá detoxikaci, regeneraci celého člověka na všech úrovních. Tak vzrůstá vitalita a radost ze života a tím mizí i únava a jevy jako je stres, deprese, napětí, nespavost, apatie...

Serafinit - čištění a nabíjení kamene

Serafinit čistěte pod proudem studené vody, nabíjejte na měsíčním světle nebo na drúze křišťálu či na křišťálovém písku. Pokud kámen nenosíte nebo s ním právě nepracujete, bude ideální ponechat ho ležet právě na křišťálech.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.