Růženín

Růženín, kámen lásky

Růženín je jednou z nejoblíbenějších odrůd křemene, je přiřazen srdeční čakře (Anáhata). Učí nás bezpodmínečné lásce k sobě samému i k druhým. Jeho jemně růžová barva v nás evokuje pocity lásky, probouzí v nás něžnost, mírnost, zjemňuje ostré rysy našich myšlenek.

Jeho jemné vibrace otevírají srdeční čakru pro všechno dobré a krásné, co nás obklopuje. Růženín v nás probouzí důvěru a lásku ke všemu krásnému, tříbí cit, vnímavost k umění, oživuje naši fantazii, inspiraci a tvořivost.

Energie tohoto vznešeného kamene nás učí odpouštět křivdy a příkoří, pomáhá nám zacelit rány na srdci, které vznikly v důsledku bezohlednosti a hrubosti našich bližních, rozpouští smutek a zlobu přeměňuje na láskyplnou energii.

Energie růženínu příznivě ovlivňuje neurotické potíže a úzkostné stavy. Díky růženínu se snáze spojíme se svou empatií a citlivostí a zároveň se nám bude lépe dařit vystupovat a jednat v zájmu svých citů s jemností a elegancí. Je vhodný pro lidi trpícími depresemi, citovým chladem, apatií.

Růženín, jako srdeční kámen, je používán při věštění v záležitostech týkajících se lásky a také v magii související s plodností. Nošený jako talisman pomáhá prohloubit současný milenecký vztah, nebo přilákat vhodného partnera. Růženín je kamenem usmíření. Jeho vibrace vyjadřují kvetoucí lásku a přátelství nebo trvalejší lásku potom, co vyprchala počáteční vášeň, nebo se jeden z partnerů dopustil zrady. Opět znamená možnost smíření.

Účinky růženínu

  • pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému
  • vhodný při averzi k sexu
  • má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů
  • léčí infekce močové trubice
  • posiluje krevní oběh
  • odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny
  • odstraňuje apatii, uklidňuje a pomáhá při chronické nespavosti
  • pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách
  • pomáhá hojit popáleniny, puchýře a vyhlazovat pleť

Růzenín a znamení

Růženín se nejčastěji spojuje se znamením Býka a Blíženců. Býci se vyznačují silným vztahem k přírodě a estetičnu. Pro Blížence může být růženín užitečným kamenem, protože posiluje lásku k sobě a k ostatním, podporuje empatii a porozumění v mezilidských vztazích.

Růženín může poskytovat podporu v oblasti lásky, komunikace a emocionálního vyrovnaní, což jsou témata, která jsou pro obě tato znamení důležitá. Nicméně, kámen může být prospěšný i pro ostatní znamení v závislosti na jejich individuálních potřebách a energii.

Jak nabít růženín

Kámen je vhodné čistit pod tekoucí vodou a nabíjet položený na drúze či kousku křišťálu na nepřímém světle (tedy ne přímo na slunci - kámen by vyblednul).

Produkty z růženínu

V naší nabídce najdete růženín mezi runovými kameny, kyvadly, šperky z drahých kamenů (např. tento náhrelník z růženínu) a také mezi surovými kameny.