Olivín

Svěže zelené listy bílých bříz se třepotají v lehkém vánku. Slunce svítí a modrá obloha je čistá a jasná. Ve vzduchu je cítit čistota a svěžest, lehkost a rozpustilá hravost, probouzející fantazii a chuť prožít něco hezkého.

Jen tak si být, hrát si… Kráčíš trávou, neoděná, lehce, volně, bez zábran. Už není nikdo, kdo by tě hodnotil, připomínal ti minulost a svazoval tě okovy myšlení. Minulost už není. Jak velký balvan odpadla kdesi po cestě a ty už nemáš chuť jít ji hledat. Co bylo, zmizelo v nenávratnu. Proč se otáčet? Proč smutnit, vyčítat si, litovat? Minulost je pryč a zítřek ještě nenastal. Tak proč si kazit tento okamžik přemýšlením o tom, co bylo a o tom, co by mohlo být. Vždyť je jen teď a teď je krásně!

Říká se to, a je to pravda, že svoboda, štěstí a radost žijí pouze v jediném okamžiku – v teď. Tak nastav svou tvář slunci a nadechni se svěžího vzduchu. Usměj se, proběhni se, uvolni se, žij! Hoď právě teď své problémy za hlavu, aspoň na chvíli - a pocítíš svobodu a lehkost. Mnoho, velmi mnoho věcí v životě nemá až tak velkou důležitost, jakou jim dáváme. Ve skutečnosti vlastně nemusíme pořád myslet, dohadovat se, řešit, plánovat. Protože kde je to štěstí, ta volnost a radost, když sami sebe takto svazujeme? Život nemá být trápením a povinností, ale radostí. Stačí se pro to jen rozhodnout, stačí se rozhodnout - uvolnit se už konečně ze sevření všech myšlenek, povinností a starostí, a být prostě šťastný a volný jako pták, jako dítě, které se prostě jen raduje z obyčejného života, z toho, co vidí před sebou, z toho, co právě prožívá. Stačí pár chvilek denně, které osvěží na duchu a dodají sílu a radost, která nám často tak chybí. V těchto chvilkách člověk začne rozpoznávat, co je a co není důležité, rozliší podstatné od nepodstatného a začne odhazovat závaží, která mu nenáleží. Závaží, která ho svazují a táhnou ke dnu.

 Olivín

Olivín je nádherně průsvitný, světle zelený polodrahokam, jehož barva připomíná světle zelené listy bříz. Olivín je kámen ženské energie, je přiřazen elementu země, čakře srdce a planetě Venuši. Olivín posiluje spojení se zemí, především s rostlinnou říší. Je ochranným kamenem proti všem zlým silám. Vibrace olivínu napomáhají při pocitech odcizení a vyčlenění z kolektivu, tiší vztek a nervozitu, učí nás umění odpuštění, potlačuje žárlivost, lítost (sebelítost) i letargii, čímž nám pomáhá vyléčit a napravit pošramocené mezilidské vztahy. Vibrace olivínu připomínají nutnost vzít odpovědnost za vlastní život, napomáhají odstraňovat staré pocity viny a lpění na minulosti. Olivín nám dává teplo a vitalitu mající původ v samotné síle Matky Přírody, osvěžuje nás svou radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny uklidňuje, očišťuje a vyvažuje celý náš organismus.

Olivín očišťuje a harmonizuje celý organismus, podporuje látkovou výměnu, zažívání, správnou funkci jater a ledvin, zvyšuje sexuální potenci a touhu, pomáhá při ženských potížích (např. frigidita), detoxikuje, je též účinný při léčbě a odstraňování následků po kousnutí hmyzem. Olivín dále pomáhá s léčbou zácpy (což je v podstatě nahromaděná a zatvrdlá minulost, které se neumíme zbavit a stále na ní lpíme) a střev, pomáhá při infekcích, kožních onemocněních a plísních, dně, revmatu, je velmi účinný i u některých psychických poruch, zejména schizofrenie, úzkostných stavů a fobií.

Všechny olivíny v naší nabídce najdete zde