Nefrit

Nefrit - šťastný kámen

Nefrit (který je velmi často zaměňován za jadeit) je symbolem čistoty, vyrovnanosti, štěstí, přátelství a materiálního dostatku. Co víc si přát?

Nefrit, polodrahokam přiřazený srdeční čakře Anahata, je posvátným kamenem Dálného východu, kde se odjakživa traduje, že přitahuje lásku i peníze, prodlužuje život, dodává prosperující energii při obchodních jednáních, pozvedává moudrost našeho ducha, chrání před neštěstími a nehodami, pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím.

Jeho jemná zelená energie zklidňuje nervový systém, tlumí přepětí a sklony k agresivitě, tiší žal a smutek, pomáhá nám nevzdávat se a nepropadat beznaději. Nefrit podporuje umění  bystrého úsudku, učí nás toleranci, pomáhá harmonizovat naše vztahy a realizovat naše přání a touhy.

Je výborným pomocníkem při neschopnosti rozhodovat se a postavit se za sebe. Pomáhá zjemňovat rozdíly výkyvů nálad, chrání před agresivitou a nechutí do života. Podporuje tvořivost, přináší inspiraci a posiluje vůli.

Zkrátka, nefrit je šťastným kamenem, který vše harmonizuje a přitahuje do našich životů všechno, co je dobré. 

Nefrit a léčení

vibrace nefritu

  • pozitivně působí při nedostatečné funkci ledvin, pomáhají vyplavování písku z močového ústrojí
  • stimulují a harmonizují funkci srdce
  • detoxikují celé naše tělo
  • podporují funkci střev
  • obnovují buněčný a kosterní systém
  • zvyšují plodnost, pomáhají při porodech
  • udržují rovnováhu tekutin v těle a poměr kyselého a zásaditého prostředí

Čištění a nabíjení nefritu

Kámen má velmi silné léčivé účinky jak na nervový systém tak tělo člověka. Je to kámen detoxikační a proto, pokud s ním aktivně pracujeme, je dobré čistit jej častěji (minimálně1 x týdně). Nefrit je dobré omývat proudem vlažné či studené vody (co nejdéle). Nejlepší by bylo uložit jej do proudící vody (čistá řeka by byla ideální). Nefrit nabíjíme na slunci (stačí pár minut) nebo na drúze křišťálu či v misce s křišťály.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.