Moqui Marbles

Moqui Marbles, to jsou zvláštní kameny, obdařené neobvyklou léčivou silou. Jejich léčivé síly a ochranného působení využívají lidé po celém světě. Harmonizace energií čakerního systému, ochrana aury, spuštění autoregenerační a samočistící schopnosti organismu, stabilizace, hojení, léčení, plodnost, citová rovnováha, meditace... Moqui Marbles, neboli také šamanské kameny, žijící kameny či hromové kuličky jsou zvláštní kameny, obdařené velkou silou. Název dostaly podle indiánů kmene „Moqui“ (Utah USA), na jejichž území se tyto kameny nacházejí. Převážná část tohoto navajského území byla prohlášena za národní památku a kameny se na tomto území již nesmí těžit, proto jsou čím dál vzácnější. Kameny Moqui Marbles se nacházejí v navajských pískovcových skalách. Jsou tvořeny pískovcem a "obalem" tvořeným železnou rudou se sloučeninami manganu, titanu a paladia. 

Moqui Marbles – rovnováha a ochrana

Žijící kameny Moqui Marbles se dělí na dva typy - ženský - Jin (kulatější, hladší a bez výstupků - levotočivá energie) a mužský - Jang (hrubší povrch, výstupky, někdy tvar podobný létajícímu talíři - pravotočivá energie). Pokud jsou kameny používány samostatně, pak jsou výborné pro meditaci, vesměs se ale používají ve dvojici, protože napomáhají vyrovnat mužské a ženské energie uvnitř nás (jin jang), čímž osvobozují naši přirozenost a tvořivost. Žijící kameny Moqui Marbles, jak věří domorodí indiáni, v sobě nesou paměť šamanů. Indiáni je používali hojně, a to nejen k šamanským rituálům, ale i jako talismany pro plodnost, štěstí, zdraví a dobré vztahy uvnitř rodiny. Každá rodina vlastnila alespoň jednu dvojici těchto kamenů. Indiáni věří, že Moqui Marbles odhání vše zlé a propůjčují svému majiteli spokojenost a štěstí.

Moqui Marbles - kameny dobra

Moqui Marbles působí na celý čakerní systém, pomáhají sladit a vyrovnat energie v jednotlivých čakrách, odstraňují blokády, harmonizují. Žijící kameny Moqui Marbles propůjčují člověku svou nadpozemskou energii, bystří mysl, zlepšují koncentraci, věří se, že odhání veškeré zlo a přitahují vše dobré (štěstí, zdraví, lásku, hojnost…). Kameny Moqui Marbles přináší duševní, psychickou i fyzickou rovnováhu, mají blahodárné účinky při duševní a citové labilitě. Velkým přínosem jsou pro oslabený organismus, protože navrací člověku životadárnou energii. Kameny Moqui Marbles přináší harmonizaci, stabilizaci, rovnováhu i regeneraci. Pokud jsou kameny Moqui Marbles umístěny v místnosti, působí jako nenápadní ochránci vašeho domova a všech jeho obyvatel. Kameny chrání a harmonizují celý prostor, navozují přátelskou atmosféru plnou klidu a pohody, navíc vás ochrání před falešnými přáteli a nehodami všeho druhu.

Moqui Marbles a léčení

Kameny Moqui Marbles mají velkou léčivou moc, jelikož dokáží obnovit přirozené schopnosti lidského těla - samočistící a auto regenerační schopnost i imunitu - a to tím, že uvedou všechny energie do původního stavu, stavu rovnováhy. Jejich působení blahodárně působí na celý organismus, čakerní systém i energetické tělo člověka. Kameny Moqui Marbles harmonizují všechny čakry a meridiány, používají se k odblokování a čištění. Vzhledem k tomu, že kameny aktivují auto regenerační schopnost organismu, urychlují léčení a potlačují bolest. Kameny Moqui Marbles pomáhají při nespavosti, zlepšují kvalitu spánku a přinášejí očistné sny, zlepšují koncentraci, tvorbu krve, prokrvení těla, posilují svalstvo, střeva i žíly, působí i na reprodukční orgány (plodnost). Všechny tyto procesy souvisí s vyvážením energií a "nakopnutím" tělu přirozených funkcí. Díky tomu se zlepšuje nejen celkový stav těla, ale i psychika člověka, což se znovu zpětně odráží na uzdravování těla. Díky těmto procesům dochází sekundárně i k dalším příjemným efektům - omlazení tkání, orgánů i pokožky, odbourání napětí, křečí a stresu. Při léčení je třeba dbát na správné přikládání kamenů. Platí pravidlo, že "mužský kámen" se vždy přikládá na slabou nebo nemocnou část těla, ženský kámen na opačnou část těla. Jakmile položíte druhý kámen na své místo, uzavřete tím energetický okruh, což pocítíte v podobě toku energie.

Jak kameny Moqui Marbles používat

Na začátku je třeba vzájemného napojení. Musíte cítit, že si s kameny "rozumíte". Musíte pocítit jejich vnitřní vibrace a pochopit, jak pracují. Pokud jste muž - pravák, sevřete v pravé dlani kámen opačného pohlaví, tedy ženský kámen Jin a v levé ruce zase mužský kámen Jang. Pokud jste žena (pravák) - sevřete v pravé dlani mužský kámen a v levé ženský. Leváci obráceně. Zavřete oči, uvolněte se a nechte kameny působit. Na začátku pocítíte mírné brnění v rukách nebo teplo, které později přechází do příjemného pulzování a chvění. Následně začne z kamenů stoupat příjemné teplo, které se bude přes ruce a ramena rozlévat do celého těla. Kameny Moqui Marbles držte pevně v rukou a alespoň 10 minut s nimi relaxujte. Užívejte si příjemné teplo v dlaních, pociťujte jeho šíření. Toto teplo je znamením, že s vámi kameny komunikují a že komunikují i mezi sebou navzájem.

Kameny Moqui Marbles – jak s nimi zacházet

Zacházejte s kameny s úctou a upřímnou láskou, vyberte jim nějaké důstojné místo ke spočinutí, dbejte však na to, aby byly na očích. Kameny se cítí dobře ve společnosti lidí, tam, kde se něco děje. Kameny chtějí komunikovat, být prospěšné. Jsou jako lidé, jsou velmi přátelské. Kameny Moqui Marbles chtějí pomáhat, chtějí cítit světlo, vzduch a doteky člověka, tím posledním místem, kde by chtěly být je zásuvka, skřínka či jiná schovka. Kameny čistěte pod proudem čisté vody. Pokud jsou zaprášené, můžete pro jejich čištění použít i jemný kartáček. Nabíjejte na slunci (stačí půl hodiny).

Kameny Moqui Marbles