Měsíční kámen

Krása a jemnost tohoto zajímavého minerálu vás okouzlí na první pohled. Na druhý pohled si vás získají jeho jemné perleťové nádechy a odlesky. Jako Luna, když prochází svými cykly, dokáže okouzlit pokaždé, když se na ni zadíváte. A pokaždé dokáže být jiná.

Měsíční kámen – odraz duše

Měsíční kámen připomíná původní čistotu a jemnost duše. Její něžný třpyt a ty nejčistší úmysly. Sílu, která se ukrývá v mírnosti. Mírnost je dnes velice podceněným elementem. Mírnost se dnes nenosí. Ona má však ohromnou sílu. Ale praktikovat ji v každodenním životě vyžaduje velkou práci na sobě samém. Tento svět je totiž bouřícím mořem, které se stále proměňuje a nutí nás reagovat na všechno možné. Neustále nás zneklidňuje a odvádí od Lásky, od sebe samých. Ale v hlubině duše je posvátné Ticho a klid. Je tam čistota a ohromná Láska. Odsud se rodí ty nejkrásnější básně, písně, všechny krásné a miloučké věci a veškeré Dobro, které tento svět tolik potřebuje. Říká se, že Žena má blízko k Bohu. Blízko k Duši. Jsou to právě Ženy - Duše, které mohou proměnit tento svět. Svou čistotou. Nesobeckostí. Láskou a péčí. Protože pravá Láska má ohromnou sílu. Větší, než si kdo dovede představit.

Měsíční kámen – světlo uzdravuje

Měsíční kámen je tedy velmi vhodný pro ženy, které se chtějí probudit do své pravé duchovní Podstaty. Do Lásky. Být Ženou přece neznamená nosit šaty, mít dlouhé vlasy a zdobit se šperky. Být Ženou znamená být Duší. Milovat tak, že nesvazuji, ale dávám svobodu. Milovat tak, že nevyžaduji, dávám a umím i přijímat. Je proto třeba poznat a zpracovat svou mysl a jít hlouběji až k Duši, aby tyto kvality byly naplno odhaleny… Tento kámen nese tento odkaz.

Jemně upravuje citovou a duchovní rovinu, tříbí intuici a svou jemnou hladivou silou harmonizuje hrubá i éterická těla žen, navrací je do jejich původního přirozeného stavu. Je jako mléčné Světlo, které proniká do tvrdých struktur, jemně je otevírá a léčí. Hojí rány, přináší světlo a jas.

Měsíční kámen je nabitý vstřícnou, pasivní, ženskou energií. Přináší úlevu nervům, tiší stres, zmírňuje prudkost emocí. Ladí nás na jemnější struny, ukazuje na méně viditelné stránky života, učí bdělému vnímání, otevírá nás jemnějším impulsům z nitra. Povzbuzuje tvořivost i plodnost žen, tím, že je zjemňuje.

Měsíční kámen a léčení

  • měsíční kámen léčí horní část zažívacího traktu a citové napětí, které má na něho vliv
  • působí na reprodukční orgány, snižuje napětí při menstruaci, udržuje v rovnováze hormonální systém
  • zklidňuje hyperaktivní děti
  • detoxikuje
  • léčí problémy kůže, vlasů, očí, slinivky břišní a jater
  • pomáhá při početí, těhotenství, porodu a kojení

Čištění a nabíjení měsíčního kamene

Měsíční kámen čistíme několik minut pod proudem vlažné vody, či přes noc v misce spolu s křišťálem. Nabíjíme nejlépe v době dorůstání Měsíce a při úplňku.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.