Křišťál s aktinolitem

Křišťál s vrostlicemi zeleného aktinolitu

navozuje pocit jako byste nahlíželi do lesní tůňky plné průzračné vody, na jejímž dně leží drobné větvičky, jehličí a kamínky. Táhne vás to do ticha, pryč od hlučících davů... do svého vnitřního světa. K duši. Možná jste se tak nějak ztratili v lese a zapomněli na čas... a hle... tu, na břehu skryté lesní tůňky jste si vzpomněli na svůj sen. Na sebe sama. Na to, že život je kouzelný. A že život je ve skutečnosti něčím zcela jiným než to, co denně běžně žijeme. Vždyť jen pobíháme po tomto světě a stále cosi hromadíme a za něčím se ženem - ale pro co, pro koho a proč vlastně? ... A tu jsme si vzpomněli - kdo vlastně jsme a jak málo stačí k radosti... Jen být a prostě jednoduše důvěřovat životu, že vše, co přináší, je Dar. A ten nás povede skrze své hlubiny k větší moudrosti, klidu a lásce. Křišťál s aktinolitem je vhodný pro každého, kdo hledá své životní poslání, svou jedinečnost, talent, dar, kterým by mohl prospět světu. Také je vhodný pro ty, kdo mají potíže s rozhodováním. Kombinace polodrahokamů křišťál - aktinolit člověka učí věřit vlastním pocitům, posiluje vědomí vnitřní síly, učí, jak tuto sílu napřít jedním jediným směrem.

Aktinolit - kámen paprsků

Aktinolit je světle zelený nebo šedo - zelený kámen, tvořící nejčastěji paprsčité stébelnaté agregáty. Jeho název je odvozen z "aktis" – paprsek a "litos" – kámen. Nejkrásnější křišťály s vrostlicemi aktinolitu pocházejí z Himálaje, Brazílie a Madagaskaru. Aktinolit pomáhá překonávat traumata, šoky, působí jako ochranný a optimismus přinášející kámen. Věří se, že aktinolit pomáhá obětem domácího násilí, snižuje vliv stresu, pomáhá překonávat obtíže s nadhledem a chrání před útoky. 

Křišťál - kámen šamanů, léčitelů a věštců

Křišťál je nejznámějším a nejpoužívanějším léčivým, harmonizujícím i věšteckým kamenem na světě. Křišťál je nejúčinnějším léčivým kamenem na celé planetě Zemi, je zesilovačem energií a funguje jako regulátor pro všechny ostatní kameny. Kromě jeho použití pro léčitelské nebo věštecké účely, z něho byly, jsou a budou vyřezávány a vyráběny různé dekorativní předměty, sošky, šperky, poháry a rituální předměty. Více informací o křišťálu

Čištění kamene

Pod tekoucí vodou, nabíjení nejlépe na světle měsíce, případně v misce s křišťály či na křišťálové drúze.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.