Korál houbový

Dcera moře

Rudý houbový korál poskytuje neustálou ochranu před vším negativním, zvláště ceněn je pro svou moc zahánět špatné sny a noční můry. Název korál pochází z řečtiny a v překladu znamená "dcera moře".

Korál je pro svého majitele mocným ochráncem, chrání ho před násilím, nehodami, lupiči, otravami, depresemi, posedlostí, vražednými a sebevražednými myšlenkami, panikou a nočními můrami. Korál vyvolává klidný spánek a zahání rozrušující sny, proto je často vyhledáván lidmi, kteří trpí nekvalitním spánkem, způsobeným špatnými sny a nočními můrami. Korál je také velmi vhodný pro děti, poskytuje jim stále trvající ochranu.

Korál podporuje sebevyjádření a citovou vyrovnanost. Přináší radost ze života, podporuje element ohně. Zmírňuje napětí.

Korál a léčení

  • červený korál má pozitivní vliv na ženskou neplodnost, pozitivně působí na všechny ženské problémy
  • červené korály se používají při menstruačních potížích, neplodnosti
  • při poruchách trávení, bolestech trávicího ústrojí, očních potížích
  • posiluje srdce a krevní oběh
  • příznivě působí na tvorbu červených i bílých krvinek
  • příznivý pro imunitní systém

Čištění korálu

Z důvodu ochrany přírodního korálu (jež je citlivý na kosmetiku a pot) a také kvůli zvýšení intenzity červené barvy, je korál dobarvovaný. Barva je fixována vrstvičkou pryskyřice, proto není vhodné čistit kámen pomocí slané vody (úplně stačí přírodní sladká voda). Při dlouhodobějším kontaktu se solí (hodinu a více) se vrstvička pryskyřice poruší a barva tím pozbude intenzity. Nicméně i tak zůstává korál červený - odhalí se tím jeho přírodní barva a struktura. Takže - vše je dobré :-)

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.