Kitl - síla magických bylin

Za devatero horami, za devatero řekami, za lesy a loukami, žil byl mocný čaroděj, léčitel, tajemný doktor Kittel. Pro své pozoruhodné léčitelské schopnosti a také značné bohatství, které bylo trnem v oku mnoha lidem, byl tento léčitel podezříván ze spolčení s ďáblem, jeho postava je opředena mnoha mýty. Čaroděj Kittel obýval své honosné sídlo, zvané Burk, ukryté uprostřed divokých lesů na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Burk byl ze všech stran obklopen léčivými bylinami a rostlinami se zvláštní magickou mocí. Během let si zde Kittel vybudoval ordinaci, lékárnu a horské sanatorium, kde léčil některé své pacienty. Údajně se v Burku nacházela i pitevna a místnost s čarodějnými knihami. Vedle Burku si Kittel vystavil skleník s léčivými bylinami, poblíž jeho domu byla i studánka s léčivou vodou.

Kdo byl doktor Kittel?
Jan Josef Antonín Eleazar Kittel, narozený 3.2. 1704 v obci Šumburk (dnešní název Krásná), byl potomkem a pokračovatelem starobylého ranhojičského rodu. Kittel údajně nebyl absolventem univerzity v oboru medicíny, nicméně léčivou moc bylin a magických rostlin skvěle ovládal a měl nezpochybnitelné nadání, tak se jeho věhlas mocného léčitele rychle rozšířil po celé České zemi. Aby mohl doktor Kittel léčit, musel nejdříve složit zkoušky před krajským grémiem v Mladé Boleslavi. Tak získal titul "Ztrestat Incorporationis et Approbationis". Po získání této atestace získal hodnost chirurga a byl tedy uznán za lékaře. Hned po získání tohoto titulu se doktor Kittel stal osobním lékařem hrabat Defoursů, kteří v té době sídlili na zámku Hrubý Rohozenec u Turnova. Zprávy o jeho léčitelském nadání a prokazatelných úspěších v léčení mnoha chorob a nejrůznějších potíží, se rychle rozšířily po celé České zemi. Z doktora Kittela se stal vyhledávaný lékař, žádaný mnoha vlivnými osobnostmi, které se neváhaly za poskytnutou péči štědře odměňovat. Na svou dobu byl doktor Kittel opravdu šikovný, uměl dokonce operovat i oči. Jako lékař byl doktor Kittel dost bohatý, a přestože byl mnoha lidmi podezříván, že své peníze získal nečestným způsobem, nezanevřel na ně, a své peníze použil na výstavbu Burku, který byl zároveň jeho sídlem a zároveň místem pro léčení pacientů. Později též nechal na vlastní náklady postavit filiální kostel. Kittel byl člověk s dobrým srdcem, dobrosrdečný muž, který neváhal pomoci každému, kdo požádal, bohatému i chudému.

Doktor Kittel

Kittel a Kitl
Původní recepty čaroděje, léčitele, psychotronika a bylinkáře v jedné osobě, doktora Kittela, se bohužel nezachovaly (kromě receptu na Zámečnickou mast, která byla objevena náhodně v kapsičce jeho pláště). Jediný nalezený recept na výrobu zámečnické masti obsahoval mnoho nesrozumitelných výrazů a znaků, jejichž význam znal nejspíš jen doktor Kittel sám, odkaz na jeho léčivé přípravky byl tedy ztracen. Přesto však se nalezli lidé (oboru znalí a ve výrobě léčivých extraktů, elixírů a bylinných vín zběhlí), kteří z vděčnosti a úctě k jeho jménu a na jeho památku začali vyrábět elixíry, masti a bylinná vína s názvem Kitl. Po osobním odzkoušení těchto výrobků (které jsou slazeny pouze hroznovým cukrem) lze jen konstatovat, že dělají jeho jménu čest. Výrobky Kitl jsou skutečně odborně a s láskou vyrobené, a je to cítit již při prvním ochutnání. Síla bylin, kvalita všech ingrediencí, absence chemikálií a jakási zvláštní magická moc je nepopiratelná. Doporučujeme vřele!

Výrobky Kitl

Kitl pomůže

  • na únavu - legendární životabudič. Není třeba vychvalovat - ten se chválí sám!
  • pro dobrý spánek - šláftruňk je vinný nápoj s bylinkami pro uklidnění a uvolnění.
  • pro posílení imunity - vynikající meducínka Kitl. Síla bylinek vás zaručeně dostane ze spárů nachlazení, únavy a příznaků počínající chřipky.
  • pro zahřátí - medovina Kitl prokrví tělo, zahřeje na těle i na duchu, dodá dobrou náladu, povzbudí chuť do života.
  • pro dobré trávení - šumavská bylinná vína - medicinální vína digestiv s 12 léčivými bylinkami.
  • pro klouby, záda, svaly a šlachy - zámečnická mast Kitl - mast vyrobená na základě původní receptury doktora Kittela
  • pro osvěžení a chuť - syroby Kitl - husté sirupy vyrobené dle staré krkonošské receptury.

Výrobky Kitl

Kitl jako dárek
Už vás omrzelo věčné shánění "flašek něčeho"? Tak trochu více vám záleží na tom, co druhým dáváte, a rádi byste věnovali "flašku něčeho pořádného"? Pak by vás mohlo zajímat, že nejoblíbenější výrobky Kitl jsou k dispozici i v dárkovém balení! K dispozici jsou Kitl Apatyky (obsahující 3 nebo 4 druhy elixírů a vín) nebo dárkové kazety Kitl s originálními skleničkami na konzumaci Kitlů. Dárkové Kitl balení je velmi vhodným dárkem jak pro vaše známé, tak i pro neznámé, jimž chcete projevit vděčnost, a přitom je neznáte tak dobře, abyste dokázali odhadnout, co mají a co nemají rádi. Běžně dostupný alkohol je zkrátka jen alkohol (někdo je potěšen, druhý nikoliv), ovšem Kitl, to je zcela něco jiného. Není nikdo, kdo by nevyužil tyto účinné a pro tělo i mysl prospěšné elixíry.