Elektrosmog

21. století je stoletím výrazného technologického pokroku. Tento technologický pokrok, který nám měl ulehčit životy a ušetřit náš čas, však s sebou nepřinesl jen pozitiva. Přinesl také zátěž v podobě umělého elektromagnetického pole (EMP), zvaného též zkráceně elektrosmog, a to především v souvislosti s bouřlivým rozvojem informačních bezdrátových technologií.

Naše pohodlí a úžasný moderní život je však draze vykupován naším zdravím a cennou životní energií. Elektrosmog je tichý a nenápadný zabiják, pracuje velmi pomalu, zato však spolehlivě. Ničí naši imunitu (obranyschopnost). A co znamená ztratit obranu? To znamená být otevřen všemu, co přichází. Následkem mohou být civilizační choroby.

Co je biopole?

Každý živý organismus na této planetě má své unikátní biopole. Jedná se o určitou tělo prostupující a tělo obklopující energii - životní energii, kterou v dávných dobách nazývali různými názvy (např. čchi, prána, aether, pneuma, aura, vis vitalis, orgon, elan vital, atd.).

Toto biopole je plně kompatibilní a závislé na přirozeném elektromagnetickém poli planety Země. V přirozeném prostředí EMP planety Země je biopole živých organismů v relativní rovnováze, funguje efektivně a optimálně.

Organismus je tedy schopen vyrovnávat se s přirozenými změnami v tomto poli, adaptovat se na ně, má dobrou imunitu – obranyschopnost (takže lehce odolává vetřeleckým energiím jakéhokoliv typu), a je též schopen samo opravných (ozdravných) procesů, což znamená, že se v případě „poruchy“ dokáže sám lehce opravit.

Elektrosmog – neviditelný nepřítel

Elektrosmog je výraz označující umělé energetické pole vytvořené elektricky nabitými objekty. Na rozdíl od statického EMP Země je toto umělé pole pulzní (střídavý proud) a mnohonásobně převyšuje snesitelnou hranici pro organismy závislé na přirozených frekvencích země.

Televizory, počítače, rádia, mobily, lampy a světla, elektrická vedení, Wi-Fi, mikrovlnky, Hifi, automobily, vysílače mobilních operátorů… tyto vymoženosti nám jistě velmi usnadňují život. Toto pohodlí nás však všechny něco stojí, něco, co má mnohem větší cenu, než si při svém poblouznění technologií dokážeme uvědomit. Naši životní sílu, vitalitu, imunitu a zdraví! Tyto technologické vymoženosti jsou silnými zdroji umělého a vysoce destruktivního elektromagnetického zářícího pole.

Toto destruktivní EMP se vyznačuje vysokými frekvencemi, které významným způsobem nabourávají a likvidují biopole živých organismů a znemožňují mu optimálně fungovat. To se projevuje u každého živého organismu (nejen u člověka).

Neviditelná všeprostupující síť umělého elektromagnetického záření ovlivňuje život na celé planetě (například související kauza masívního úhynu včelstev). Vzhledem k tomu, že elektromagnetické vlnění není možné lidským okem detekovat (to lze jen speciálními přístroji), vše se zdá být na první pohled stejné, jako dřív.

Souvislost mezi elektrosmogem a hormonem melatoninem

Pulzní elektromagnetické pole (o frekvencích 900 a 1800 MHz) významným způsobem narušuje funkci biopole a komunikaci mezi buňkami, probíhající na bázi jemných elektrických impulsů. Destruktivní EMP podněcuje činnost některých žláz s vnitřní sekrecí a vylučování tzv. stresových hormonů, což zapříčiňuje nervozitu, podrážděnost, neschopnost soustředění a stres.

EMP rovněž velmi vážným způsobem narušuje produkci hormonu melatoninu (produkovaný epifýzou – šišinkou), což má přímý a nezpochybnitelný vliv nejen na imunitu člověka. Melatonin je hormon, který je vylučován především ve spánku (tvoří se pouze ve tmě) a hraje zcela zásadní roli v udržování normálního biorytmu organismu.

Melatonin dává podnět k produkci jiných hormonů a také

  • má regenerační a antioxidační účinky (během spánku ničí škodlivé kyslíkové radikály) a tedy hraje významnou roli v procesu stárnutí a regenerace buněk a orgánů
  • ovlivňuje krevní oběh a tlak, tělesnou teplotu, metabolismus tuků, cukrů i bílkovin
  • ovlivňuje produkci pohlavních hormonů
  • reguluje spánkové denní a spánkové cykly
  • ovlivňuje imunologické reakce organismu, chování člověka i jeho psychologické reakce
  • je zodpovědný za schopnost organismu opravit sebe samého.

Nedostatek melatoninu způsobuje únavu, nepozornost, deprese, sníženou imunitu a stárnutí organismu. Málo melatoninu znamená oslabený organismus. To všechno přímo souvisí z výše uvedenými „civilizačními“ chorobami.

Řada studií navíc ukazuje, že expozice organismu světlu v noci, tedy v době, kdy se má tvořit melatonin, zvyšuje riziko výskytu rakoviny prostaty, dělohy a prsu. Umělé osvětlení z ulic, blikající TV obrazovky, lampičky, spořiče obrazovek, apod. - co všechno nám vlastně svítí a poblikává v místnosti, kde spíme? Tato záření zamezují tvorbě melatoninu! Pro relativně kvalitní spánek, ve kterém se organismus sám opraví, bychom měli tedy místnost skutečně zatemnit a všechny přístroje vypnout.