Celestin

Celestin je kámen světla, hlubokého klidu a míru

Jeho účinek je podoben křišťálově čisté chladivé vodě, nabité energií jasu z hvězd. Celestin chladí vášně, nervozitu, stres, navozuje zklidnění až do těch nejhlubších úrovní. Nalezený klid však neznamená pasivitu, ale nastolení podmínek k nalezení a oživení toho nejlepšího, co v člověku je.

Celestin oživuje původní bezstarostnou radost, která je člověku přirozená (takovou jsme měli v dětství). Učí, jak se na život dívat s lehkostí a z vyšší perspektivy (z duchovního pohledu), a jak v něm spatřit záblesky toho nejčistšího. Přináší optimismus a důveru v lepší vývoj událostí.

Celestin rovněž pomáhá rozvíjet schopnost koncentrovat se pouze na to, co si naši pozornost zaslouží - tedy to nejčistší a nenechat se zlákat iluzorní hrou, která by nás chtěla svést z cesty za objevením našeho vyššího potenciálu. V čem je náš nejvyšší potenciál? Je to světlo naší duše. To ona je tím nejvznešenějším a nejčistším v nás. Vyplatí se ji hledat, neboť ona je ryzím Já člověka. Teprve u ní člověk nachází sám sebe a v návaznosti na to nachází i smysl a účel svého pobytu zde. Čím mohu být prospěšný? Čím bych mohl přispět tomuto světu? Co opravdu umím, co má smysl rozvíjet a o co se tu snažit? To jsou hluboké otázky, na něž zná pravdivou odpověď pouze duše člověka. 

O celestinu se také uvádí, že zlepšuje komunikaci, vztahy, tvořivost člověka, že čistí auru, učí, jak nabýt moudrosti, učí pravé víře ve Vyšší moc, tedy Boha. Rovněž se uvádí, že napomáhá kontaktu s andělskými a jinými duchovními bytostmi. Tyto všechny vyjmenované aspekty (a ještě tisíc dalších navíc) jsou naprostou samozřejmostí pro člověka, který hledá a nachází svou duši.

Celestin a účinky

  • celestin přináší úlevu nejen nervům, ale celému tělu. Jeho vibrace přináší úlevu od bolestí všeho druhu
  • vibrace kamene odstraňují z těla jedovaté látky
  • celestin pomáhá při léčbě zraku a sluchu
  • léčí krční čakru a zdravotní potíže v této oblasti
  • uvolňuje svalové a duševní napětí
  • výborný při hojení ran po operacích

Čištění celestinu

Celestin není kamenem, který absorbuje energie. Je spíše představitelem a "přinašečem" světla. Přesto je dobré jej čas od času očistit proudem studené čisté vody (ideální je voda přírodní) a nechat odpočívat na denním světle na drúze křišťálu, křišťálovém písku nebo drobných kamíncích.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.