Avanturín

Avanturín - kámen prosperity, štěstí a dostatku

Vibrace tohoto zeleného polodrahokamu vytváří ochranný štít pro naši auru a uvádí do rovnováhy činnost všech čaker. Pročišťuje krční čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami, také pomáhá udržovat soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.

Zelený avanturín (též někdy aventurín) je kámen, který je spojen s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebávat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Avanturín je silně spojen s říší dévů (dušemi rostlin).

Jeho energie nám pomáhá zbystřit vnímavost, intuici a jasnozřivost, je výborným kamenem pro meditace a navazování kontaktu s Vyššími energiemi, navozuje vyšší stavy vědomí a duchovního uvědomění. Zelený avanturín nás povzbuzuje k tomu, abychom nalezli své talenty a použili je ve prospěch lidstva.

Zvláštním přínosem je pro všechny, kdo trpí neklidným spánkem či nočními můrami. Tento kámen je jako zelený strážce - již od nepaměti se zelený avanturín vkládá pod polštář či do blízkosti spícího. Takto je člověk chráněn před negativními energiemi a nečistými entitami. 

Avanturín dokáže probouzet naši tvořivost, přináší inspiraci a nápady. Může pomoci rovněž s větší tolerancí a otevírání se názorům jiných. Podporuje vidění věcí z vícero úhlů pohledu, přičemž zachováme věrnos svému střízlivému uvažování a rozhodování.

Jedná se o jeden z nejvšestrannějších polodrahokamů vůbec. Jeho energie přitahuje prosperitu, bohatství, štěstí, posiluje naše řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje naši kreativitu a pozvedává inteligenci. Často se používá k ochraně domů a zahrad před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog a poskytuje ochranu před zářením z mobilních telefonů.

Avanturín a léčení

  • vibrace avanturínu příznivě působí na štítnou žlázu
  • zajišťuje propojení tkáně s nervovým systémem
  • avanturín udržuje rovnováhu krevního tlaku a podporuje metabolismus
  • snižuje hladinu cholesterolu
  • působí preventivně proti vzniku arteriosklerózy a propuknutí alergií
  • zelený avanturín pomáhá při migrénách a potížích se zrakem, léčí nadledvinky, plíce, dutiny, srdce a svalový i urogenitální systém

Očista a nabíjení avanturínu

Avanturín čistíme pod proudem vody, nebo přes noc, v misce s vodou a křišťálem, nabíjíme libovolně dlouho na slunci.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.