Akvamarín

Akvamarín - kámen Bohyně moří

Akvamarín, jehož barva je světlounce zelenkavá až modrá, připomíná při bližším prozkoumání mořskou pěnu. A skutečně, podle legend byl tento kámen považován za kámen Bohyně moří. Věřilo se, že je v něm ukryta síla oceánu, proto tento krásný polodrahokam používali námořníci, jako ochranný amulet, který jim zajistí bezpečnou plavbu. Akvamarín je kamenem odvahy, čistoty, čestnosti, vytrvalosti, bystrého intelektu a dynamiky. Povzbuzuje svého majitele, aby sloužil k prospěchu lidstva. Akvamarín svému majiteli pomáhá překonávat předsudky (především pak jeho vnitřní předsudky a bloky), má moc zlomit staré sebeobranné naprogramování. Akvamarín povzbuzuje k převzetí zodpovědnosti za své myšlení, konání, za svůj osud. Je kamenem, který symbolizuje odvahu překonat sám sebe a vzít konečně opratě života do svých rukou.

Mořská pěna

Akvamarín - kámen intuice, jasnozřivosti, meditace

V případě nejistoty a myšlenkového chaosu zlepšuje vnímavost k detailům, klidní emoce, pomáhá vyjasňovat pohled na problém a oddělit nepatřičné myšlenky od těch důležitých, abychom rozeznali podstatné od nepodstatného. Akvamarín potlačuje negativní dopad stresu, přináší harmonii, bystří intelekt, zlepšuje vnímavost a citlivost, zmírňuje obavy, pročišťuje zablokování komunikace, zlepšuje schopnost sebevyjádření.

Tento nádherný polodrahokam má též schopnosti, které z něj dělají jednoho z nejúčinnějších meditačních kamenů - akvamarín je kamenem intuice, otevírá nám cestu k jasnozřivosti, navozuje vyšší stavy vědomí a duchovního uvědomění, udržuje komunikaci s Vyššími rovinami. Pomáhá nám svým klidným světlem při putování za čistotou svého srdce.

Akvamarín náleží krční čakře, kterou harmonizuje, navíc udržuje v rovnováze a souladu naše fyzické a duchovní tělo a vytváří štít naší aury, chrání člověka před znečištěním kteréhokoliv druhu.

Akvamarín a léčení

  • podporuje činnost štítné žlázy a hypofýzy
  • účinný při podpoře činnosti orgánů starajících se o pročišťování těla
  • prospěšný očím, zubům, žaludku i svalům
  • nevolnosti všeho druhu, především cestovní
  • podporuje paměť
  • vhodný při nespavosti
  • podporuje paměť a toleranci
  • vhorný při bolestech krku

Akvamarín a znamení

Jemná modrá barva naznačuje, že akvamarín je velice vhodný pro znamení zvěrokruhu náležející k elementu Vzduchu - Blíženci, Vodnář, Váhy. Pro tato znamení jsou hlavními tématy komunikace, svoboda, intelekt, objevování. Harmonie v páté čakře je pro tyto životní oblasti obzvláště důležitá a akvamarín je kvalitním průvodcem při cestách za rovnováhou v těchto životních rovinách.

Čištění a nabíjení akvamarínu

Kámen čistíme zhruba jednou za měsíc. Stačí ho na noc uložit do krystalické soli, poté omýt v proudící teplé vodě. Akvamarín nabíjíme nejlépe v noci za úplňku, ve vodě s mořskou solí.

Upozornění

Léčivé kameny nejsou náhradou odborné lékařské péče.

Produkty z akvamarínu

V naší nabídce najdete akvamarín mezi přívěsky, překrásné náhrdelníky či náramky